Reklamacje i zwroty

Zwroty i reklamacje

Zwrot zakupionego produktu, bez konieczności podawania przyczyny

Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, według ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W sklepie esmaland.com czas na odstąpienie od umowy wynosi 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru.
Sprzedający w ciągu 14 dni roboczych dokona zwrotu należności w sposób wybrany przez Kupującego. Koszty odesłania produktu ponosi klient sklepu.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy dostarczane jest wraz z zamówieniem. Prosimy o jego wypełnienie i odesłanie wraz z produktem na nasz adres korespondencyjny.

Oświadczenie nie jest wymagane, mogą Państwo sporządzić je odręcznie, istotne jest podanie wszelkich danych kontaktowych.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy / formularz zwrotu KLIKNIJ ABY POBRAĆ FORMULARZ

Adres odesłania produktu:
Dadaiko
Marcin Sybura
ul. Książkowa 9d/1001
03-134 Warszawa


Reklamacja zakupionego produktu

Sprzedający ponosi odpowiedzialność wobec Kupującego na zasadach określonych w art. 556 Kodeksu cywilnego i kolejnych za wady (rękojmia). Pismo określające żądanie: obniżenia ceny, odstąpienia od umowy, wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady należy przesłać na nasz korespondencyjny Sprzedającego. Sprzedający odpowie na nie najszybciej jak to będzie możliwe, nie później niż w terminie 14 dni. 

Prosimy o opis słowny na kartce oraz dołączenie go do towaru.

W przypadku reklamacji produktu sugerujemy odesłać towar przesyłką pocztową ekonomiczną rejestrowaną (list polecony lub paczka pocztowa). Do odsyłanego towaru prosimy dołączyć pismo określające niezgodność oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji zobowiązania. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych do nas za pobraniem bez wcześniejszego uzgodnienia.

Adres odesłania produktu:
Dadaiko
Marcin Sybura
ul. Książkowa 9d/1001
03-134 Warszawa

Rozpatrywanie reklamacji:
Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), zwrócimy Państwu równowartość ceny towaru lub zaoferujemy inny, dostępny (do wyboru). Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego zwracamy do 5 dni roboczych po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji - zwracany jest koszt najtańszej przesyłki rejestrowanej, tj. listu poleconego lub paczki pocztowej.

Uszkodzenie przesyłki:
Prosimy o sprawdzanie stanu przesyłki podczas jej odbioru. W przypadku, gdy nosi ona ślady uszkodzenia prosimy w obecności doręczyciela (listonosz, kurier) spisać protokół szkody. Protokół nie jest wymagany, ale ułatwi i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji.

Pomyłka w wysyłce:
Jeżeli pomyłka w wysyłce zamówionego przez Państwa towaru nastąpiła z naszej winy koszty wymiany i zwrotu takiego towaru ponosimy oczywiście my. Dołożymy wszelkich starań aby właściwy towar otrzymali Państwo jak najszybciej.

Wada produktu:
Każdy produkt jest przed wysyłką sprawdzany i taka sytuacja praktycznie się nie zdarza. Jednak, gdyby okazało się, że otrzymany towar ma wadę prosimy o zgłoszenie (najlepiej mailowe) tego faktu z podaniem numeru zamówienia, nazwy towaru i opisem uszkodzenia.

Zaginięcie przesyłki:
Na szczęście jest to sytuacja naprawdę bardzo rzadka, ale nigdy nie można jej wykluczyć. W przypadku niedostarczenia przesyłki prosimy o zgłoszenie tego faktu za pomocą wiadomości e-mail. W przypadku zaginięcia przesyłki Klient otrzymuje nowy towar lub zwrot całości poniesionych kosztów a my dochodzimy swoich roszczeń u przewoźnika.

UWAGA:

Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/